Güzellik Trendleri

 1. Anasayfa
 2. »
 3. İlaç - Takviye Gıda
 4. »
 5. Capciderm Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullananların Yorumları

Capciderm Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullananların Yorumları

admin admin -
1361 3
capciderm krem, capciderm krem yorumları, capciderm krem yan etkileri, capciderm krem fiyat, capciderm krem muadili, capciderm krem prospektüs, capciderm krem kullananlar,

capciderm krem, capciderm krem yorumları, capciderm krem yan etkileri, capciderm krem fiyat, capciderm krem muadili, capciderm krem prospektüs, capciderm krem kullananlar,

Capciderm Krem Nedir?

Capciderm krem, 45 gram krem içeren yüksek dansiteli polietilen (HDPE) masaj başlıklı kapak ile kapatılmış alüminyum tüplerde pazarlanan, kapsaisin içeren ve haricen kullanılan bir kremdir.

capciderm krem, capciderm krem yorumları, capciderm krem yan etkileri, capciderm krem fiyat, capciderm krem muadili, capciderm krem prospektüs, capciderm krem kullananlar,

Capciderm Krem Ne İşe Yarar?

Capciderm krem aşağıdaki durumlar için kullanılmaktadır.

 • Zona (Herpes zoster) olduktan sonra deri yüzeyine yakın sinirlerden kaynaklanan ağrının giderilmesinde
 • Şeker hastalığı nedeniyle ellerine veya ayaklarına giden sinirlerde hasar olan hastalarda ağrının giderilmesinde
 • Eklem iltihabı, eklem kireçlenmesi, kas ve eklem ağrılarının giderilmesinde kullanılır.

Capciderm Krem Nasıl Kullanılır?

Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar:

 • Doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği durumlarda Capciderm’i günde 3 – 4 kez uygulayınız. Her uygulama arası en az 4 saat olmalıdır.
 • Şeker hastalığına (diyabete) bağlı sinir hasarından kaynaklanan ağrıyı gidermek için Capciderm kullanıldığında, tedavi normalde 8 hafta sürmektedir.

Uygulama yolu ve metodu: Capciderm sadece haricen kullanım içindir. Az miktarda kremi (bezelye büyüklüğünde), uygulama yapılacak bölge üzerine parmaklarınızla ovarak yayınız. Krem görünmez hale gelene kadar ovmayı sürdürünüz. Capciderm uygulamasından sonra derhal ellerinizi yıkayınız, ancak ellerinizdeki sinir hasarını tedavi ediyorsanız, bu durumda ellerinizi yıkamadan 30 dakika bekleyiniz.

 • Capciderm kullanıldıktan sonra ellerde kısa süreli yanma hissine neden olabilir. Bu nedenle ihtiyaç duyulması halinde masaj başlığı ile kullanılması önerilir.
 • Değişik yaş grupları:

Çocuklarda kullanımı: 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.

Yaşlılarda kullanımı: Capciderm’in yaşlı hastalardaki kullanımı yetişkinlerdeki gibidir.

Özel kullanım durumları:

Böbrek/Karaciğer yetmezliği: Ağır böbrek ve karaciğer yetmezliği durumunda özel bir kullanım yoktur. Eğer Capciderm’in etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğuna dair bir izleniminiz var ise doktorunuz veya eczacınız ile konuşunuz.

Kullanmanız gerekenden daha fazla Capciderm kullandıysanız: Capciderm’den kullanmanız gerekenden fazlasını kullanmışsanız bir doktor veya eczacı ile konuşunuz. Capciderm, sınırlı ve yüzeysel bir bölgede kullanıldığından aşırı dozda kullanılmasının bir yan etkisi yoktur.

Capciderm’i kullanmayı unutursanız: Unutulan dozları dengelemek için çift doz kullanmayınız. Capciderm ile tedavi sonlandırıldığındaki oluşabilecek etkiler: Bulunmamaktadır. Tedavi döneminden sonra bir iyileşme görülmezse tanı ve tedavi gözden geçirilmelidir.

Capciderm Krem Yan Etkileri

 • Yüz, dil, boğazda şişme
 • Burun akıntısı
 • Öksürme
 • Hapşırma
 • Nefes darlığı veya astımın kötüleşmesi şeklinde gözlerde, burunda ve boğazda kısa süreli tahriş
 • Nefes darlığı, hırıltılı soluma

Capciderm Krem Fiyatı

Capciderm kremin 2021 fiyatı 46,21 TL’dir.

Capciderm Krem Kullananların Yorumları

Capciderm krem kullanan kullanıcıların kendi kullanıcı yorumlarını ve deneyimlerini aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlerle olumlu veya olumsuz fark etmeksizin paylaşmalarını rica ederiz.

İlgili Yazılar

3 Yorum

 1. Aygül - -

  Zona hastasıyım sırtımda inanılmazbir şekilde yanma ve sızı var, dr capciderm önerdi ama ilacı kullandıktan sonra sırtımda bulunan hasarlı bölgeye biber sürmüş gibi daha çok yandı ve ilacı kullanmayı kesmek zorunda kaldım. Başka muadili ilaç önerebilirmisiniz.

 2. Bahriye - -

  Bacağımdaki ağrı için kullandım fakat acı biber sürmüş gibi yaktı dayanamadım bacağımı yıkadım ama hala yanıyor

 3. Mehmet - -

  Merhaba
  Hormona bağlı el dizlerde ağrı dolayıdır ile doktor verdim fakat çok yanma yaptı ve uzun bir süre geçmedi. Yıkamaya kaktın daha kötü oldu. Tedaviden ziyade acı veriyor

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.