Güzellik Trendleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Cilt Bakımı
  4. »
  5. En Etkili Kaş Gürleştirme Yöntemleri

En Etkili Kaş Gürleştirme Yöntemleri

admin admin -
313 0
kaş gürleştirme yöntemleri

kaş gürleştirme, kaş gürleştirmek için, kaş gürleştirme ekşi, kaş gürleştirme yöntemleri, kaş gürleştirme suna dumankaya, kaş gürleştirme evde, kaş gürleştirmek için yağ, kaş gürleştirme sarımsak, kaş gürleştirme süslü, kaş gürleştirme serumu, doğal kaş gürleştirme, doğal kaş kirpik gürleştirme hakkında merak ettikleriniz bu yazıda!

Kaş gürleştirme yöntemleri nelerdir? Kaşlarımız alınmaktan ya da başka sebeplerden dökülmüş olabilir. Kaş gürleştirme için bir çok yöntem ortaya atılmıştır. Sizin için bu yöntemlere yakından bakacak ve yazımda hepsini anlatacağım. Daha gür ve güzel kaşlar için ne yapılmalı? İşte kaş gürleştirme yöntemleri.

Kaş Gürleştirmenin Doğal Yöntemleri Nelerdir?

Kaş dökülmesinin bir çok sebebi vardır. Bunlar, besin değeri yüksek beslenememek ya da doğru şekilde alınmayan kaşların dökülmesi, seyrekleşmesi ve hatta halk diliyle küsmesi. Ya da doğuştan da seyrek kaşlara sahip olabilirsiniz. Saçlar gibi kaşlar da iyi bir bakım ile gürleşebilir. Gelin hangi doğal yağları, yöntemleri denemek lazım bakalım.

kaş gürleştirme yöntemleri

Kaş Gürleştirmenin 15 Doğal Yöntemi

1.Sarımsak ile Kaş Gürleştirme

Kaş gürleştirmenin ilk ve en bilindik yöntemi sarımsak. Sıklıkla kullanılan bir yöntem olan sarımsak belki de en çok etkisi görülen olduğu için bu kadar tavsiye ediliyor. Uygulanışına gelecek olursak, bir diş sarımsağı ikiye bölüp kaşlara sürmek ve 30 dakika beklemek yeterli olacaktır. Elde koku bırakmasını engellemek için eldiven takabilirsiniz ama zaten kaşımıza da sürdüğümüz için koku her türlü olacaktır. Bu yüzden akşam bu uygulamayı yapıp 30 dakika bekletip ardından bol su ve sabunla yıkamalısınız. Sürerken de yıkarken de gözlerinize gelmemesine özen gösterin.

2. Zeytinyağı ile Kaş Gürleştirme

İçeriği zengin olan her derde deva zeytinyağı buna da deva olmasa şaşırırdım açıkçası. Başlı başına bir mucize olan zeytinyağının içeriğindeki E ve A vitaminleri cilde ve kaşlara çok iyi geliyor. Bir miktar zeytinyağını parmaklarınızla kaşlarınıza sürüp masaj yapabilirsiniz. Masaj yapmak aynı zamanda dolaşımı arttıracağından kıl köklerine ve zeytinyağının daha iyi nüfus etmesine yardımcı olacaktır.

3. Çay Ağacı Yağı ile Kaş Gürleştirme

Çay ağacı yağı pek bilinmedik bir ya türü ama her derde deva gerçekten. Kaşları gürleştirmede pek bilinmeyen bir yöntem ama kıl köklerine ve cilde çok iyi gelen bir yağ çeşidi. Gözenekleriniz açıldıktan sonra tüm bu uygulamaları uygulamanız daha iyi olacaktır. Duştan çıktıktan sonra açılan gözeneklere bu yağı sürüp bekletin kaşlarınızın dökülmesini de engelleyecek ve yeni kaşların çıkmasını sağlayacaktır.

4. Vazelin ile Kaş Gürleştirme

Kaş gürleştirme yöntemleri içinde en iyilerinden bir tanesi vazelin. Cildi yenileyen ve nemi hapseden mucize. Vazelin yağlı yapısı kaş kıllarında harikalar yaratıyor. Çıkan kılların daha sağlıklı olması ve var olan kılların dökülmemesi için de etkili olan vazelini kaşlarınıza gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz. Gece yatmadan ince bir tabaka halinde tüm kaşınıza vazeliniz sürüp bir gece bekletin. Ertesi sabah iyice durulayın. Her gün tekrarlamakta bir sakınca yok.

5. Yumurta Sarısı ile Kaş Gürleştirme

Besin değerleri açısından zengin olan yumurta sarısı kaşlarınızın kalınlaşması ve uzamasını hızlandıracak ve kaşlarınıza bakım yapacaktır. Yumurta sarısını bir kaseye alın ve karıştırın kıvamı normal bir hale gelene kadar ardından kaşlarınıza sürüp 15-20 dk bekletip iyice durulayın.

6. Süt ile Kaş Gürleştirme

Süt içeriği zengin bir başka doğal ürün. Kaşlara, cilde ve daha bir sürü şeye yararı vardır. İnsanlar boşuna süt banyosu yapmıyor. Pamuk yardımıyla bir kaşık sütü kaşlarınıza iyice sürüp 15 dakika bekletip yıkamalısınız. Bu işlemi her gün uygulayabilirsiniz.

7. Badem Yağı ile Kaş Gürleştirme

Badem yağının içeriğindeki A,E ve B vitaminlerince zengin bir yağ. Cildinize ve kaşınızın kıl köklerine çok iyi gelecek. Hazır kaşlarınıza sürüyorken bu yağları şakaklarınıza da sürebilirsiniz hem rahatlatlama da sağlamış olursunuz.

8. Fındık Yağı ile Kaş Gürleştirme

Fındık yağı değeri bilinmeyen yağlardan bir tanesi. Memnun kalan çok fazla insan var. Kalsiyum , A ve E vitaminleri açısından oldukça zengindir. Bir pamuk yardımıyla kaşlarınıza sürün 1 saat bekletin. Son olarak iyice yıkayın ve hiç bir kalıntı kalmadığından emin olun. 15 gün boyunca bu uygulamayı yapın.

9. Lavanta Yağı ile Kaş Gürleştirme

Lavanta güzel kokusunun yanında yağı da cilde ve kaşlara çok yararlıdır. Kaşlarınıza ve kirpiklerinize de yatmadan önce lavanta yağını sürün bir ayın sonunda farkına bakın. Ilık suyla sabah durulayın.

10. Biberiye Yağı ile Kaş Gürleştirme

Biberiye yağı araştırmalara göre kan dolaşımını hızlandırıp kıl köklerini besler ve yeniden çıkmalarını sağlar. Kaşlar için farklı ve fazla denenmemiş bir yağ çeşidi olduğunu düşünüyorum. Diğer bir kaç yağ ile karıştırıp pamuk yardımıyla kaşlarınıza sürüp ve bir gece bekletin ardından sabah iyice durulamayı unutmayın.

11. Argan Yağı ile Kaş Gürleştirme

Argan yağı bakımın olmazsa olmazlarındandır. Güçsüz kaş köklerinizi canlandırmada ve kılların yeniden çıkmasında yardımcı olacaktır.

12. Hint Yağı ile Kaş Gürleştirme

Kaş gürleştirme yöntemleri içinde en tercih edilen ve güzel sonuç alınan bir diğer yağ Hint yağı. İçeriğinde doymamış yağlar bulunması aynı zamanda sağlık sektöründe de sıklıkla kullanılan bu yağ kaşlarınızda mucizeler yaratacak kadar iyi.

13. Aloe Vera Jeli ile Kaş Gürleştirme

A, E ve C bakımından zengin olan aloe veranın araştırmalara göre kıl köklerini güçlendirdiği ortaya çıkmış. Yıkanmış temiz kaşlarınıza aloe vera jelini ya da suyunu sürüp yarım saat bekletip yıkayın. Kaş gürleşmesinden iddialı benden söylemesi.

14. Jojoba Yağı ile Kaş Gürleştirme

Kıl köklerini besleyen bir başka alternatif doğal yöntem Jojoba yağı. Bir kaç damla jojoba yapını kaşlarınıza masaj yaparak sürün bir gece bekletin ve ardından yıkayıp iyice durulayın.

15. Soğan Suyu ile Kaş Gürleştirme

Sülfür açısından zengin soğan kaşları gürleştirme için sıklıkla tercih edilen meşhur bir başka yöntem. Rendelediğiniz soğanı ellerinizle bir kaseye sıkıp çıkan suyu pamuk yardımıyla kaşlarınıza sürün ve 1 saat beklettikten sonra gözlerinize dikkat ederek durulayın.

Tüm bu yağların içinden dilediklerinizi bir araya getirip bu karışımı da kaşlarınıza sürebilirsiniz.

Kaşlarınızı Keserek Gürleştirin

Kaşlarımızı tıpkı saçlarımız gibi zaman zaman keserek gürleşmesini ve daha kolay uzamasını sağlayabiliriz. Düzensiz uzamaların da önüne geçeriz. Ama gürleşmesini istiyorsanız yalnızca uçlarından kesmeyi unutmayın. Sonuçta uzaması ve gürleşmesi için o kadar emek verdik bosa gitsin istemeyiz. Kırılan ve zayıflayan saç uçları gibi kaşlarımızın da uçları zayıflayabilir. Kesme işlemi onların daha sağlıklı olmasını sağlar. Dediğim gibi sadece uçlarını kesmeniz gerek aman dikkat.

İlgili Yazılar

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.