Güzellik Trendleri

 1. Anasayfa
 2. »
 3. İlaç - Takviye Gıda
 4. »
 5. Estriol Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Muadili, Fiyatı ve Kullanıcı Yorumları

Estriol Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Muadili, Fiyatı ve Kullanıcı Yorumları

admin admin -
1144 0
estriol krem, estriol krem fiyatı, estriol krem kullanımı, estriol krem yan etkileri, estriol krem muadili, estrıol krem kullananlar, estriol krem satın al, estriol krem yanma hissi, estriol krem sgk karşılıyor mu, estrıol krem nedir, estriol krem kadınlar kulübü, estriol krem kortizonlu mu, estriol krem kullanan varmı, estriol krem kaç tl, estriol krem nicin kullanilir, estriol krem sgk karşılıyor mu, bebeklerde estriol krem kullanımı, estriol vajinal krem kaç lira

estriol krem, estriol krem fiyatı, estriol krem kullanımı, estriol krem yan etkileri, estriol krem muadili, estrıol krem kullananlar, estriol krem satın al, estriol krem yanma hissi, estriol krem sgk karşılıyor mu, estrıol krem nedir, estriol krem kadınlar kulübü, estriol krem kortizonlu mu, estriol krem kullanan varmı, estriol krem kaç tl, estriol krem nicin kullanilir, estriol krem sgk karşılıyor mu, bebeklerde estriol krem kullanımı, estriol vajinal krem kaç lira aramalarından yola çıkarak bu yazıyı hazırladık ve bu yazıda merak ettiğiniz tüm detayları bulabilirsiniz.

Estriol Krem Nedir?

Estriol krem, östrojen eksikliği nedeniyle oluşan belirtilerin tedavisinde kullanılmaktadır. 35, 50 ve 100 gramlık alüminyum tüplerde, uygulayıcısı ve kullanma talimatı ile birlikte karton kutuda kullanıma sunulmaktadır.

estriol krem, estriol krem fiyatı, estriol krem kullanımı, estriol krem yan etkileri, estriol krem muadili, estrıol krem kullananlar, estriol krem satın al, estriol krem yanma hissi, estriol krem sgk karşılıyor mu, estrıol krem nedir, estriol krem kadınlar kulübü, estriol krem kortizonlu mu, estriol krem kullanan varmı, estriol krem kaç tl, estriol krem nicin kullanilir, estriol krem sgk karşılıyor mu, bebeklerde estriol krem kullanımı, estriol vajinal krem kaç lira

Estriol Krem Ne İşe Yarar?

Estriol krem, Hormon Takviyesi Tedavisi (HRT) adı verilen bir ilaç grubuna aittir. Estriol krem, çok az “östrojen” sahibi olmanın neden olduğu vajinal sorunlar için uygulanır. Aynı zamanda yara iyileşmesine yardımcı olmak için vajinal ameliyattan önce veya sonra bu krem kullanılır.

Estriol Krem Muadili

 • OVESTIN 0.5 mg 15 ovül

Estriol Krem Yan Etkileri

Yaygın olmayan:

Uzun dönemli kullanım sırasında rahim iç tabakasında (endometrium) büyüme ortaya çıkabilir. Memelerde hassasiyet, meme ağrısı (özellikle tedavinin başında), bulantı ve mide- bağırsak şikayetleri (özellikle tedavinin başında), artmış vajinal akıntı (özellikle servikal aşırı akıntı şeklinde), ödem (özellikle tedavinin başında), geçici ağırlık artışı ve kan basıncı yükselmesi görülebilir.

Östriol içeren bir ilacın vajinal kullanımı ile özellikle başlangıçta vajinal kaşıntı ve sıcaklık hissinde artma, yanma kızarıklık ile birlikte tahriş görülebilir, lekelenme şeklinde kanamalar olabilir.
İçerdiği propilen glikole bağlı olarak ciltte tahrişe sebep olabilir.

Seyrek:

Rahim kanamaları, migren şeklinde baş ağrıları

Çok seyrek:

Bacaklarda kramp ve “ağır bacak” hissi.

Estriol Krem Fiyatı

Estriol kremin fiyatı 62,43 TL’dir.

Estriol Krem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Tedaviden önce detaylı hasta öyküsü alınmalıdır.
 • Hasta tedaviden önce ve ESTRIOL® ile tedavi sırasında düzenli aralıklarla (uzun dönemli tedavilerde 6 aylık aralıklarla) genel ve jinekolojik olarak muayene edilmelidir. Bu sürekli ve tekrarlayan vajinal kanamaları olan hastalar için özellikle geçerlidir.
 • Hastalar tedavi sırasında gözlemledikleri değişiklikleri, (örneğin, beklenmeyen genital kanamalar veya memede değişiklik) doktorları ile paylaşmaları gerektiği konusunda bilgilendirilmelidir.
 • Vajinal bir enfeksiyonun mevcudiyetinde, enfeksiyon ESTRIOL® tedavisi sırasında veya öncesinde tedavi edilmelidir.
 • Uygulayıcı tarif edildiği gibi dikkatle kullanılmalıdır.
 • Uzun dönemli östrojen tedavisi altında bulunan kadınlarda yılda bir kez progesteron testi yapılarak rahim iç tabakasında hücre çoğalmasının derecesi saptanmalıdır. Genel olarak uzun dönemli östrojen kullanımı sırasında rahim iç tabakasında hücre çoğalması ortaya çıkabilir. Bu nedenle östrojen kullanan menopoz sonrası dönemdeki hastalar kanser riskinde artış ihtimali nedeniyle düzenli takip edilmelidir.
 • Seyrek olarak tedavi sırasında kanamalar görülebilir. Tedaviden birkaç ay sonra veya tedavi bitiminde ara kanama veya lekelenme şeklinde kanamalar olursa altta yatan sebepler bulunmalıdır.
 • ESTRIOL® , içeriğinde bulunan Propilen glikol ciltte tahrişe neden olabilir.
 • Hasta öyküsünde endometrium hiperplazisi (rahim içi zarı kalınlaşması),
 • İyi huylu miyomlar,
 • Endometriozis (çikolata kisti),
 • Östrojene duyarlı tümörler için risk faktörleri, örn. meme kanseri için 1.derece kalıtım,
 • Kalıcı pıhtılaşma bozuklukları ve geçirilmiş toplardamar tıkanıklıkları, (örn. pıhtıya bağlı toplardamar tıkanıklığı, akciğerde tıkanıklık),
 • Migren ya da (şiddetli) baş ağrısı,
 • Sistemik lupus eritematozusu (cilt ve eklemler ön planda olmak üzere birçok doku ve organ iltihabı sonucu ortaya çıkan bir hastalık),
 • Böbrek fonksiyonlarında bozukluk ve böbrek hastalığına bağlı sıvı birikimi,
 • Ani karaciğer hastalığı (örn. iyi huylu tümörler) ya da karaciğer fonksiyon testleri normale dönene kadar karaciğer hastalığı öyküsü,
 • Yüksek tansiyon (Hipertansiyon),
 • İyi huylu meme kistleri (Fibrokistik meme hastalığı).

Estriol Krem Kullanıcı Yorumları

Estriol krem için herhangi bir web sitesinde kullanıcı yorumuna denk gelmedik bu yüzden de bu kısmı dolduramıyoruz. Ama eğer siz daha önce bu kremi kullandıysanız kendi kullanıcı yorumlarınızı aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.