Güzellik Trendleri

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Cilt Bakımı
 4. »
 5. Kiperin Collagen Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullananların Yorumları

Kiperin Collagen Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullananların Yorumları

admin admin -
512 0
kiperin collagen kullananlar

kiperin collagen, kiperin collagen ekşi, kiperin collagen peptides, kiperin collagen türkiye, kiperin collagen kullananlar kadınlar kulübü,kiperin collagen faydaları, kiperin collagen fiyat, kiperin collagen kullananlar, kiperin collagen en ucuz, kiperin collagen trendyol, kiperin collagen yorumları, kiperin collagen fiyat, kiperin collagen kullanıcı yorumları hakkında merak ettiğiniz aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını bulabileceğiniz bu yazımızı mutlaka sonuna kadar okumalısınız.

Kiperin Collagen Nedir?

Kolajen, bir protein çeşididir. Kolajen peptit ise, kolajen proteinin hidrolize edilmesi sonucu küçük parçalara yani küçük molekül ağırlıklıklarına ayrıldığında aldığı isimdir. Kolajen, aynı zamanda vücudumuz tarafından doğal olarak üretilen ve vücudumuzda sudan sonra en çok bulunan maddedir. Vücudumuzun bağ dokularındaki proteini kolajen oluşturur ve vücudumuzu bir arada tutması ana görevidir.

Yunanca tutkal anlamına gelen ‘’kolla’’ kelimesinden türetilmiş olması, kolajenin bir nevi yapıştırıcı görevi görmesindendir. Cilt, eklem, kıkırdak, saç, tırnak, tendon, kemik, kas, diş, göz yani içeriği kolajen olan tüm dokulara yapı, esneklik ve kuvvet kazandırarak, bu dokuların şeklini ve işlevini korur.

kiperin collagen kullananlar

Kiperin Collagen Ne İşe Yarar?

 • Kolajen, cilt ağırlığının %70’ini oluşturur. Cildin en dış tabakası epidermis bizi, ultraviyole(UV) ışınlardan ve zararlı bileşenlerden korur. Dermis, cildin daha kalın ikinci tabakasıdır ve kolajen bu bölgede bulunur. Yaşlanma ilk olarak bu bölgede, yüzeyde görülmeden önce gerçekleşir.
 • Organik kemik kütlesinin %90’ını kolajen oluşturur. Kolajen seviyeleri azaldıkça kemiklerimiz zayıflar ve daha kırılgan olurlar.
 • Kas dokusunun % 1-10’u kolajenden oluşur. Kolajen, kaslarımızın güçlü ve düzgün bir şekilde çalışması için gereklidir. Araştırmalar, kolajen peptit takviyelerinin tüketilmesinin yaşa bağlı kas kütlesi kaybı olan insanlarda kas büyümesini ve kuvvetini arttırdığını göstermiştir.
 • Tendonlar, kası kemiğe bağlayan güçlü fibröz bağ dokularıdır. Kas kasılması sırasında tendonun rolü, kuvvet iletmek ve gerginliğe dayanmaktır. Tendonlar %85 oranında tip 1 kolajen ve proteoglikanlar içerir.
 • %65 ile %95 arası kolajenden oluşur. Yaşla birlikte saç lifleri zayıflar, daha kırılgan olurlar ve daha az parlak görünürler. Kolajen saç güzelliği söz konusu olduğunda, saç korteksini arttırarak mekanik mukavemeti geliştirmeye ve saç parlaklığını arttırmada etkilidir.
 • Kolajen, keratin üretimine destek olarak zayıf ve kırılgan tırnakların güçlenmesinde etkilidir.

Kiperin Collagen Fiyatı

Kiperin collagen 500 gr satış fiyatı 349 TL’dir.

Kiperin Collagen İçeriği

Hidrolize sığır kolajen peptitleri.

Kiperin Collagen Kullananların Yorumları

Kullanıcı: Annem için aldık ürünün fiyatı piyasaya göre gayet iyi, tad koku yok her şekilde kullanabilirsiniz, Güncelleme: Yeni bitirdi aşırı memnunuz cildinde bir toparlanma oldu.

Kullanıcı: Öncelikle ambalaj o kadar albenili ki ilk geldiğinde ben bayaaa iyi bir ürün aldım diye düşündüm,15 gündür kullanıyorum sanki cildim parladı,kutuyu bitirince tekrar yazacağım ama benim kalbimi şimdiden kazandı

Kullanıcı: Yorumumu tekrar güncelliyorum colegen kullanmak isteyen arkadaşlar güvenle gözleri kapalı bu markayı kullanabilirler içeriğinden satıcısına kadar mükemmel küçücük bir şikayetimde kapıma kadar gelip açıklamalarını yaptılar ve küçük hediyeler verdiler işte bu kadar ilgililer kapıma gelen arkadaş ayrıca çok güler yüzlüydü ve 50 günlük kullanmam gereken ürünün niçin 45 gün olduğunu anlattı meğerse ben tepeleme kullandığım içinmiş ne diyebilirim mükemmel ötesi kiperin ailesine teşekkürler

Kullanıcı: Merhaba,öncelikle sunum,kutunun güzelliği mini hediyeniz için çok teşekkür ederim. Birinci kutuyu bitirdikten sonra yazmak istedim saç dökülmesini durdurdu diyemem ama azaldı,tırnaklarım biraz güçlendi,tüm vücudumdaki kuruluk pul pul oluyordu çok şükür geçti,her hangi bi ağrım yoktu ben kuruluktan dolayı aldım,kokusu tadı bana göre hafif suya katıp içiyorum icilmiyecek gibi değil,devam edeceğim bi kolajen kesinlikle,

İlgili Yazılar

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.