Güzellik Trendleri

 1. Anasayfa
 2. »
 3. İlaç - Takviye Gıda
 4. »
 5. Konazol Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyatı, Muadili ve Kullananlar

Konazol Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyatı, Muadili ve Kullananlar

admin admin -
125 0
konazol krem, konazol krem fiyat, konazol krem fiyat 2021, konazol krem kullananlar, konazol krem muadili, konazol krem saç, konazol krem 30 g, konazol krem nasıl kullanılır, konazol krem ne işe yarar, konazol krem saç, konazol krem yan etkileri

konazol krem, konazol krem fiyat, konazol krem fiyat 2021, konazol krem kullananlar, konazol krem muadili, konazol krem saç, konazol krem 30 g, konazol krem nasıl kullanılır, konazol krem ne işe yarar, konazol krem saç, konazol krem yan etkileri

Konazol Krem Nedir?

Konazol krem, deri üzerine yerel olarak uygulanacak krem formundadır. 30 gram krem içeren aluminyum tüpler içinde piyasaya sunulmaktadır. Mantar hücresi duvarının yapısını bozarak, mantar hücresinin ölümüne yol açar. Mantarlar, içinde yaşadı ğımız çevrede yaygın olarak bulunan mikroorganizmalardır. Vücut yüzeyinde veya iç organlarda yerleşerek çok değişik türlerde mantar enfeksiyonlarına yol açarlar. Oluşan enfeksiyon hastalığının belirtileri, maruz kalan bölgeye ya da organa göre değişebilmektedir.

konazol krem, konazol krem fiyat, konazol krem fiyat 2021, konazol krem kullananlar, konazol krem muadili, konazol krem saç, konazol krem 30 g, konazol krem nasıl kullanılır, konazol krem ne işe yarar, konazol krem saç, konazol krem yan etkileri

Konazol Krem Ne İşe Yarar?

 • Derinin dermatofit adı verilen mantarlara bağlı enfeksiyonu
 • Tinea corporis (vücut mantarı)
 • Tinea cruris (kasık mantarı)
 • Tinea manus (el mantarı)
 • Tinea pedis (ayak mantarı / atlet ayağı)
 • Derinin candida adı verilen mantarlara bağlı enfeksiyonu (deri kandidozu)
 • Tinea (pityriyazis) versikolor (leke şeklinde cilt mantarı)
 • Seboreik dermatit (kepeklenme)

Konazol Krem Fiyatı

Konazol kremin 2021 güncel fiyatı 10.96 TL’dir.

Konazol Krem Muadili

 • FUNGORAL 20 mg 100 ml şampuan
 • KETODERM %2 krem 30 gr
 • KETORAL % 2 100 ml şampuan
 • KETORAL % 2 40 gr krem
 • KONAZOL MEDIKAL %2 100 ml şampuan
 • NIZORAL % 2 30 gr krem

Konazol Krem Yan Etkileri

 • Derinin kabarması ya da soyulması.
 • Yanma hissi
 • Kremin uygulandı ğı yerde kanama, rahatsızlık, kuruluk, iltihap (kontak dermatit), karıncalanma gibi problemler
 • Yapışkan cilt

Konazol Krem Nasıl Kullanılır?

KONAZOL Krem’i her zaman için tam olarak doktorunuzun söylediği şekilde kullanınız. KONAZOL Krem’in 18 yaşının altındaki çocuklar için kullanımı tavsiye edilmez. Eğer emin değilseniz, doktorunuza ya da eczacınıza sormalısınız.

KONAZOL Krem deriye uygulama için hazırlanmıştır, gözde kullanım için uygun değildir.

KONAZOL Krem’i ne kadar sıklıkla kullanacağınız enfeksiyonunuzun tipine ve ciddiyetine bağlıdır. Doktorunuz size KONAZOL Krem’i ne kadar sıklıkla ve ne kadar süre kullanacağınızı söyleyecektir. KONAZOL Krem normalde günde bir veya iki kez 1-6 hafta süresince kullanılır. KONAZOL Krem’i doktorunuzun size söylediğinden daha sık kullanmayınız.

Uygulama yolu ve metodu

KONAZOL Krem hastalıklı bölge ve yakın çevresi üzerine uygulanır. Hastalıklı bölge yıkanır ve iyice kurulanır. KONAZOL Krem parmak uçlarıyla nazikçe bölgeye ve çevresine uygulanır. Uygulama sonrasında eller iyice yıkanır. Mikropların vücudun başka bölgelerine ya da başka insanlara bulaşmasını engellemek için bu nokta çok önemlidir.

Kullandığınız havlu ve benzeri malzemeleri ayrı tutunuz. Bu sayede başka insanları enfekte etmeyi engelleyebilirsiniz. Enfekte bölgeyle temas eden giysilerinizi sıklıkla değiştirmeniz kendi kendinizi yeniden enfekte etmenizi engelleyecektir. KONAZOL Krem yağlı değildir ve giysilerinizde leke bırakmaz.

Uygulama süresi:

Doktorunuz başka türlü önermediği takdirde, ilacınızı aşağıda hastalıklara göre verilen sürelerde kullanmalısınız:

Tedaviye yeterli bir süre, en azından tüm belirtilerin tamamen kaybolmasından birkaç gün sonrasına kadar devam edilmelidir. 4 haftalık tedaviye rağmen herhangi bir düzelme sağlanmaz ise, doktorunuza başvurunuz. Bu durumda doktorunuz hastalığı yeniden değerlendirecektir. Enfeksiyon kaynaklarını ortadan kaldırmak ve yeniden enfeksiyonu önlemek için genel hijyen kurallarına uyulmalıdır.

Özel kullanım durumları

KONAZOL Krem’in özel kullanım durumu yoktur.

Eğer KONAZOL’in etkisinin çok güçlü ya da çok zayıf olduğuna dair bir izleniminiz var ise doktorunuz veya eczacınız ile konuşunuz.

Kullanmanız gerekenden daha fazla KONAZOL kullanırsanız

KONAZOL Krem’i aşırı veya reçetelenenden daha sık uyguladıysanız, bu yanma hissi, kızarıklık veya şişliğe neden olabilir. Bu durumda sorunu ortadan kaldırmak için KONAZOL kullanmayı bırakınız. KONAZOL Krem’i yutmayınız. Eğer KONAZOL Krem’i yanlışlıkla yutarsanız doktorunuza bildiriniz.

KONAZOL ’den kullanmanız gerekenden fazlasını kullanmışsanız, bir doktor veya eczacı ile konuşunuz.

KONAZOL’i kullanmayı unuttuysanız

Unutulan dozları dengelemek için çift doz uygulamayınız.

Bu ilacın kullanımıyla ilgili başka sorularınız olursa, doktorunuza danışınız.

Konazol Krem Kullananların Yorumları

Konazol kremi kullananlardansanız kendi kullanıcı yorumlarınızı da bizimle paylaşmayı unutmayın lütfen.

İlgili Yazılar

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.