Güzellik Trendleri

 1. Anasayfa
 2. »
 3. İlaç - Takviye Gıda
 4. »
 5. Minoxil Forte Sprey Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı, Muadili ve Kullanıcı Yorumları

Minoxil Forte Sprey Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı, Muadili ve Kullanıcı Yorumları

admin admin -
577 2

Minoxil forte, minoxil forte 5, minoxil forte 5 deri spreyi, minoxil forte kullananlar, minoxil forte fiyat, minoxil forte sakal serumu, minoxil forte 5 sakal, minoxil forte yan etkileri, minoxil forte 5 deri spreyi kullanımı, minoxil forte kullanımı, minoxil forte kullananlar, minoxil forte kullanan kadınlar, minoxil forte kullananlar sakal, minoxil forte kullananlar 2021, minoxil forte kullanan erkekler, minoxil forte sprey kullananlar, minoxil forte 5 kullananlar sakal, minoxil 5 forte kullanan kişinin günlüğü, minoxil forte 5 kullanan kadınlar, minoxil forte sakal serumu kullananlar hakkında yapmış olduğunuz aramalara istinaden oluşturduğumuz bu makalemizde merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Özellikle saç dökülmesi sorunu yaşayan ve kel kalma ihtimali olan kişilerin bu yazıyı dikkatlice okumalarını tavsiye ederim.

Minoxil Forte Sprey Nedir?

Minoxil forte %5 ve %2 formunda satılan ve erkek tipi saç dökülmesi ya da kadın tipi saç dökülmesi sorunun ile etkili bir şekilde baş eden oldukça faydalı bir saç spreyidir. %5 içerikli minoxil forte erkek tipi saç dökülmesi tedavisinde kullanılırken %2 içerikli minoxil forte i̇se kadın tipi saç dökülmesi tedavisinde kullanılmaktadır.

Minoxil Forte Sprey Ne İşe Yarar?

 • Minoxil forte saçın büyümesini ve daha güçlü bir şekilde köklerin tutulmasını sağlar.
 • Minoxil forte özellikle kellik olan bölgede etkili bir biçimde saç oluşumunu desteklemektedir.
 • Minoxil forte düzenli ve doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanmanız halinde hızlı bir şekilde saç köklerini uyarır ve seyreklik ya da kellik bulunan bölgede yeni saçları çıkarır.
 • Minoxil forte saç köklerini uyararak saç dökülmesini durdurur.

Minoxil Forte Sprey Fiyatı

60 ml ürün içeriğine sahip minoxil forte saç spreyinin tavsiye edilen satış fiyatı 130 TL.

Minoxil Forte Sprey Muadili

Minoxil forte saç spreyine muadil olan yani benzeyen içeriklere sahip ilaç listesi aşağıdaki gibidir.

 • ALOPEXY T %5 Deri spreyi 60 ml
 • ANDROVIUM %2 topikal çözelti
 • ANDROVIUM %5 topikal çözelti
 • BIOXININ FORTE %2 deri spreyi 60 ml
 • FOAMIX %5 çözelti köpük (100 ml)
 • NOXDYL FORTE %5 deri spreyi
 • ROGAN topikal losyon 50 mg/ML

Minoxil Forte Sprey Nasıl Kullanılır?

Minoxil forte çoğunlukla ilk iki hafta boyunca günde iki kez şeklinde kullanılıyor. En fazla temiz saç diplerine beş defa spreylenen Minoxil forte uyguladıktan sonra saç diplerine masaj yapılabilir veya bir tarak yardımıyla tüm saça yayılabilir. Minoxil forte kullanıcılarının çoğundan kepeklenme sorununa yol açması şikayetini almaktadır. Fakat kullanıcılar etkisinden memnun kaldıkları için köpek için başka bir çözüm yolu bulmayı tercih ediyor genellikle.

Minoxil Forte Sprey Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı: Minoxil forte i̇lk kullandığım andan itibaren saçlarımdaki dökülmeyi keser zannettim ama ilk bir hafta ciddi anlamda saç dökülmemi artırdı. Bu yüzden neredeyse bırakmaya karar verdim ama sonradan öğrendim ki zaten güçsüz olan saçları ilk başta dökermiş. Sonra yaklaşık olarak iki hafta boyunca düzenli bir şekilde kullanmaya devam ettin mi saç diplerinden saçların çıktığını fark ettim. Şimdilik dördüncü haftaya girdim ve her gün kullanma alışkanlığı edindim. Şimdilik çok memnunum ama umarım Minoxil forte kullanmayı bıraktıktan sonra çıkan saçlarım dökülmez.

Kullanıcı: Minoxil forte kullanırken yeni saçlar mutlaka çıkıyor ve insan bununla çok mutlu oluyor ama kesinlikle kullanmayı bıraktıktan sonra çıkan saçların tamamı geri dökülüyor bir bakıma kendinizi kısır bir döngü ye sokmuş oluyorsunuz.

Kullanıcı: ben günde bir kez Minoxil forte spreyi kullandım ve kesinlikle etkisini gördüm şu an saçlarım çıkıyor ve çıkmaya da devam ediyor. Bu yüzden gerekirse bir ömür kullanmaya devam etmeye karar verdim Minoxil forteyi.

Kullanıcı: Minoxil forte doktorum tarafından bana tavsiye edilmişti ve ben de duştan çıktıktan sonra tüm saç diplerime gelecek şekilde uyguluyorum ve mutlaka masaj yapıyorum. Çoğunlukla şampuanımı kremli tercih ediyorum bu sayede saçlarımda kepeklenme sorununa yol açmadı Minoxil forte.

Kullanıcı: Minoxil forte kullandığım ilk başlarda saçlarımın dökülmesinin neredeyse iki kat artırdı. İçimden bir ses bu spreyle birlikte saçlarımı tamamen döküleceğine ve kel kalacağımı söylüyordu. Sonrasında yaptığım araştırmalar sonucunda kullanmaya devam ettim ve gerçekten de özellikle tepe bölgemde ciddi bir anlamda saç çıkmaya başladı. Bence Minoxil forte mucizevi bir ilaç.

 

İlgili Yazılar

2 Yorum

 1. Serpil Dilek - -

  Kesinlikle tavsiye ederiö. Benim menapozla birlikte oluşan erkek tipi dökülme başlamıştı ve tepeö neredeyse açılmıştı, minoxil il forte ve yanında kullandığım şampuan ve saç losyonu ile birlikte 4 ayda saçlarım gür ve uzun, 6. Aya girdim genç kız saçlarıma döndüm, bırakmaya korkuyorum

 2. Serpil Dilek - -

  Kesinlikle tavsiye ederim. Benim menapozla birlikte oluşan erkek tipi dökülme başlamıştı ve tepem neredeyse açılmıştı, minoxil forte ve yanında kullandığım şampuan ve saç losyonu ile birlikte 4 ayda saçlarım gür ve uzun, 6. Aya girdim genç kızlık saçlarıma döndüm, bırakmaya korkuyorum

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.