Güzellik Trendleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Etkili Cilt Bakımı
  4. »
  5. Sivilcesiz Bir Cilt İçin 6 Maddede Kolay Cilt Bakımı

Sivilcesiz Bir Cilt İçin 6 Maddede Kolay Cilt Bakımı

admin admin -
107 0
Sivilcesiz Bir Cilt İçin 6 Maddede Kolay Cilt Bakımı

Sivilcesiz cilt, sivilcesiz cilt için beslenme, sivilcesiz cilt için öneriler, sivilceli ciltler için nemlendirici, sivilceli ciltler için maske, sivilceli ciltler için güneş kremi, sivilceli cilt bakımı, sivilceli ciltler için beslenme programı, sivilceli ciltler için tonik, sivilceli ciltler için yüz temizleme jeli, sivilce nasıl geçer, sivilce nasıl kurutulur, sivilce nasıl oluşur, sivilce nasıl geçer evde 1 günde, sivilce nasıl gider, sivilce nasıl patlatılır, sivilce nasıl çıkar, sivilce nasıl yok edilir, sivilce nasıl geçer ekşi, sivilce nasıl geçer limon hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar bu yazımızda. 12 tane kolay madde ile sizin de cildiniz sivilcesiz ve pürüzsüz bir hal alabilir. Eğer bu 12 maddeyi hayatınızda bir rutine oturttura bilirseniz sizde bir ömür boyu sağlıklı ve ışıl ışıl parlayan bir cilde kavuşabilirsiniz.

Bol Su Tüketmek

Bol su tüketmek cildin ihtiyaç duyduğu nemi kazanması için oldukça önemlidir. Zaten nemsiz bir cilt çoğunlukla yağ üreterek yani sebum salgılayarak cildini nemli hale getirmeye çalışır. Cildin yağ üretmesini istemiyorsanız mutlaka bol su tüketmelisiniz. Bu da çoğunlukla yetişkin bir kişi için en az 2 litreye denk gelmektedir.

Sivilcesiz Bir Cilt İçin 6 Maddede Kolay Cilt Bakımı

Cildi Her Gün Temizlemek

Cildinizi sabah uyandığınızda ve gece uyumadan önce mutlaka iyice temizlemeniz gerekmektedir. Cilt gün içerisinde pek çok farklı çevresel kirlere maruz kalıyor ve temizlenmediği taktirde gözenekleri tıka yarak sivilce oluşumunu sağlamış oluyorsunuz. Eğer siz tertemiz bir cilt istiyorsanız mutlaka cildinizi kendi cilt tipinize uygun olan bir temizleyici ile her gün sabah ve akşam olmak üzere iki defa temizlemelisiniz.

Uyku Düzeni Oluşturmak

Düzenli bir uyku yalnızca cilt için değil tüm vücut için olmazsa olmaz gereksinimlerden bir tanesidir. Yetişkin bir kişi için günde 6-8 saat uyku yeterli olacaktır. Uykunuzu düzenli bir hale getirdiğinizde cildinizin de buna ne kadar olumlu bir şekilde geri dönüş yaptığını her geçen gün aynada gözlemleyebilirsiniz.

Saçların Düzenli Yıkanması

Saç yıkama rutininizi de mutlaka bir düzene o tutturmalısınız. Çünkü çoğunlukla kadınların saçları gün içerisinde her zaman toplu olmayabiliyor ve bir şekilde saçlar cilt ile temas edebiliyor saçların kirli olması demekci düzeyine de sık sık kir bulaşması anlamına geliyor. Eğer saçlarınızı düzenli yıkarsanız ve gün içerisinde de fırsat buldukça saçlarınızı toplu olarak kullanırsınız cildinizin buna minnettar olacağına eminim.

Yastık Kılıflarını Düzenli Aralıklarla Değiştirmek

Yastık kılıflarını en fazla dört günde bir değiştirmeniz gerekmekte. Çünkü çoğu zaman sabahları duş alma alışkanlığı edinmiş kişiler için yastıklar saçlardan çok daha fazla yağ ve kir almaktadır bu sayede de cildinizde özellikle yanak bölgenizde sivilce oluşumu hızlanmaktadır. Eğer yastık kılıflarınızı düzenli aralıklarla değiştirebilirseniz cildiniz içinde hatta saç sağlığınız için de oldukça büyük bir adım atmış olacaksınız.

Beslenme Alışkanlıklarına Dikkat Etmek

Beslenme alışkanlığının sağlıklı gıdalardan yana oluşturmak cilt sağlığı için olduğu gibi vücut sağlığı için de oldukça önemlidir. Çoğunlukla yağlı gıdalardan uzak durarak sebze ağırlıklı beslenen kişilerin ciltlerini mutlaka görmüşsünüzdür. Sebze ağırlıklı ve meyve ağırlıklı beslenen kişilerin ciltlere içerden aydınlanıp çok daha dikkat çekici ve pürüzsüz görünmektedir. Özellikle abur cubur ağırlıklı beslenen birisi iseniz mutlaka bu beslenme tarzınıza bir çekidüzen vermelisiniz.

İlgili Yazılar

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.