Güzellik Trendleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Uncategorized
  4. »
  5. Spor Çantasın Neler Olur, Nasıl Spor Çantası Hazırlanır?

Spor Çantasın Neler Olur, Nasıl Spor Çantası Hazırlanır?

admin admin -
154 0
spor çanta nasıl yıkanır, spor çantası nasıl, spor çantası nasıl hazırlanır, spor çantası nasıl olmalı, spor çantası nasıl takılır, spor çantasında, spor çantasında bulunması gerekenler, spor çantasında olması gerekenler, spor sağlık çantasında bulunması gerekenler

Spor çantası hazırlanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Örneğin spor çantasının içinde neler olmalı, spor çantasının içinde olmazsa olmaz şeyler nelerdir gibi aklınıza takılan pekçok sorunun cevabı bu yazıda. spor çanta nasıl yıkanır, spor çantası nasıl, spor çantası nasıl hazırlanır, spor çantası nasıl olmalı, spor çantası nasıl takılır, spor çantasında, spor çantasında bulunması gerekenler, spor çantasında olması gerekenler, spor sağlık çantasında bulunması gerekenler;

spor çanta nasıl yıkanır, spor çantası nasıl, spor çantası nasıl hazırlanır, spor çantası nasıl olmalı, spor çantası nasıl takılır, spor çantasında, spor çantasında bulunması gerekenler, spor çantasında olması gerekenler, spor sağlık çantasında bulunması gerekenler

1-) Duş Jeli veya Vücut Sabunu

Fitness, kardiyo veya hangi spor dalıyla ilgilenirseniz ilgilenin yüksek efor harcayacağınız kesindir. Yüksek eforda yüksek miktarda ter atmak anlamına gelir. Terle kapanan gözenekleri açmak ve sporun kaslar üzerindeki etkisini azaltmak için duş almak en iyi seçenektir. Duş alırken aromatik yağlar içeren sabun veya duş jeli kullanmanız, rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

2-) Şampuan

Bedeniniz kadar saçlarınızda sporun etkisiyle yıpranır. Çünkü ter ve yüksek efor saçlarınızı da etkiler. Bu nedenle saçlarınızı derinlemesine temizlemenizi sağlayacak ve kaybettiği nemi geri kazandıracak bir şampuan çantanızda kesinlikle yer almalıdır.

3-) Vücut Losyonu

Vücudunuzu ve saçlarınızı derinlemesine temizlediğinize göre sıra geldi nemlendirmeye. Vücut losyonu, cildin ihtiyacı olan nemi sağlarken aynı zamanda gerilen kasların gevşemesine de yardımcı olur. Özellikle ağır idmanlardan sonra vücudunuzun ağrımaması için kaslarınızın doğru şekilde gevşemesi önemlidir.

4-) Yüz Temizleyicisi

Her ne kadar spor sonrasında duş alsanız da terlemeye bağlı olarak yüzünüzdeki gözeneklerin kapanmasını açamazsınız. Bu nedenle spordan sonra cildinizi derinlemesine temizlediğiniz gibi yüzünüzü de temizlemeniz gerekir.

5-) El ve Ayak Kremi

por sırasında kullanılan aletler özellikle ellerinize oldukça zarar verebilir. Bu durumun önüne geçmek adına el ve ayak kremlerini düzenli bir şekilde kullanmanız gerekir. El ve ayaklarda spor sonrasında oluşan kızarıklık, su toplaması, nasır gibi sorunların önlenmesi adına kremler oldukça faydalıdır.

6-) Deodorant veya Roll-On

Gündelik hayatınıza spor rutini eklemeniz fiziken olduğu kadar zihnen de iyi hissetmenizi sağlar. Çünkü spor yapmak, bedeninize verebileceğiniz en güzel hediyelerden biridir. Spor salonunda geçirilen zaman sonrasında ter ve yüksek eforla birlikte vücudunuzun bazı temel ihtiyaçları olacaktır. Bu nedenle spor çantanızda bulunması gerekenleri bu yazımızda bir araya getirdik. Fakat bir farkla; bu listede herkesin aklına gelen temel ürünler olan spor ayakkabı, suluk, kulaklık, havlu gibi ürünler yok. Kişisel bakımınız için yanınızda olması gerekenleri bulacaksınız.

7-) Diğer Ürünler

Spor sonrasında fazlaca acıkacağınıza eminiz. Bu nedenle Fellas atıştırmalık protein barlar veya Züber meyve barlarını çantanıza atabilirsiniz. Bunun dışında kadınlar için makyaj her zaman önemlidir. Spordan sonra hafifte olsa makyaj yapmak isterseniz; nemlendirici fondöten, likit allık ve dudak nemlendirici almanızı tavsiye ederiz. Islak mendil ise her çantada olması gereken bir üründür. Ek olarak vücut geliştirmeyle ilgilenenlerin protein tozu başta olmak üzere gıda takviyelerini de unutmaması gerekir.

İlgili Yazılar

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.