Güzellik Trendleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Cilt Bakımı
  4. »
  5. Yağlı Ciltler için Cilt Bakım Rutini ve Adımları

Yağlı Ciltler için Cilt Bakım Rutini ve Adımları

admin admin -
50 0
hassas ciltler için nemlendirici, hassas ciltler için maske, hassas cilt nedir, hassas ciltler için peeling, hassas cilt, hassas ciltler için güneş kremi, hassas ciltler için tonik, hassas ciltler için ağda

Yağlı ciltler, fazla sebum üretimi nedeniyle parlama, genişlemiş damarlar ve sivilce gibi sorunlarla mücadele etmek zorundadır. Ancak düzenli bir cilt bakımı rutini ile özelliklerinin özellikleri ve görünüm görünümü mümkündür. İşte yağlı ciltler için kullanılan cilt bakımı:

1.Temizleme: Sabah ve Akşam

Yağlı ciltler için cilt rutin bakımı temizliğine başlamalıdır. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez yıkayın. Hafif, köpüren veya jel temizleyiciler tercih edebilirsiniz. Bu adım, ciltteki fazla yağı ve kirleri temizlemeye yardımcı olur.

2. Tonik: Sabah ve Akşam

Temizledikten sonra hafif bir tonik ile düzeltmeyi dengeleyin. Alkolün içilmesi, nazik tonikler yağların bulunduğu yerlerde yardımcı olur ve nefesleri sıkılaştırılabilir.

3. Kese: Haftada 1-2 Kez

Haftada bir veya iki kez, hafif bir kimyasal peeling veya salisilik asit içeren ürünlerle ölü cilt hücrelerini ve fazla yağı uzaklaştırabilirsiniz. Bu adım, gözenekleri yıkamak ve cilt yüzeyini pürüzsüzleştirir.

4. Nemlendirme: Sabah ve Akşam

Yağlı ciltlerin korunması da önemlidir. Yağsız ve hafif formüllü nemlendirmeleri tercih ederek gözden geçirebilirsiniz. Yağsız nemlendirmeler buharlaşırken aynı zamanda fazla yağ kontrolü altında tutabilir.

5. Güneş Koruması: Sabah

Güneş koruyucu kullanmak, yağlı ciltler için de önemlidir. Hafif, yağsız, mat bitişli güneş koruyucuları tercih ederek gözlemleri düşünerek zararlı etkilerinden tırmanabilirsiniz.

6. Makyaj Temizleme: Akşam

Makyajlı veya makyajsız, akşamları mutlaka temizlemelisiniz. Makyaj temizleyici yağları veya misel suları kullanarak cildinizdeki makyaj kalıntılarını ve kirleri temizleyebilirsiniz.

7. Haftalık Maskeler: Haftada 1 Kez

Haftada bir kez cilt tipinize uygun kil veya kömür maskeleri kullanarak tıraş temizliği yapabilirsiniz. Bu maskeler, ağızları yıkamak ve fazla yağı emmeye yardımcı olur.

Yağlı ciltler için cilt bakımı rutini, düzenli ve doğru ürünlerle mükemmel görünümde gövde boyunca geniş, parlama ve sivilce gibi görüntüler. Ancak her cilt bakımı, bu nedenle cilt bakım ürünleri ve adımlarını dikkate alarak cilt tipinizi incelemeye önem verin. Eğer ciddi sorunlarınız varsa veya yeni bir ürün kullanmaya başlamayı önleyici, bir cilt uzmanına zarar vermek da yararlı olabilir.

İlgili Yazılar

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.