Güzellik Trendleri

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kilo Verme
 4. »
 5. Kış Mevsiminde Nasıl Kilo Verilir?

Kış Mevsiminde Nasıl Kilo Verilir?

admin admin -
93 0
kış aylarında kilo vermek, kış mevsiminde kilo verme, kışın hızlı kilo verme yöntemleri, kışın kilo vermek, kışın kilo vermek daha mı kolay, kışın kilo vermek ekşi, kışın kilo vermek isteyenlerin dikkatine, kışın kilo vermenin püf noktaları, kisin kilo vermenin yollari, kışın sağlıklı kilo verme

kış aylarında kilo vermek, kış mevsiminde kilo verme, kışın hızlı kilo verme yöntemleri, kışın kilo vermek, kışın kilo vermek daha mı kolay, kışın kilo vermek ekşi, kışın kilo vermek isteyenlerin dikkatine, kışın kilo vermenin püf noktaları, kisin kilo vermenin yollari, kışın sağlıklı kilo verme

Kışın Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?

Yaz aylarında fit girmek için beslenme alışkanlıklarında birtakım düzenlemelerin yapılması gerekmektedir. Kışın kilo vermek için öncelikle metabolizma hızının yükselmesine destek olan yöntemlerden destek alınmalıdır.

İnsanlar düzensiz beslendikleri, verimsiz uyudukları ve sağlıksız beslendikleri için kilo almaktadırlar. Kışın zayıflamak için beyaz yağ hücrelerinin yakılarak enerji oluşması sağlanmalıdır. Bu durum ayrıca metabolizma hızını da artırmaktadır.

Egzersiz ile kilo verme sürecinin desteklenmesi önemlidir. Egzersiz yaparak gerek bölgesel gerekse genel zayıflama sağlanmaktadır. Ağır antrenmanlar yerine gün içerisinde belli aralıklarda yürüyüş yapmak faydalı olacaktır.

Kışın Kilo Vermek Daha Mı Kolay?

Yapılan birtakım araştırmalara göre kış aylarında vücudun ısınmak için daha fazla yağ yaktığı ve bunun da kilo vermeye yardımcı olduğu belirtilmektedir. Ayrıca kış sebzeleri lif bakımından çok daha zengindir. Karalahana, beyaz lahana, pazı, brokoli, kereviz, ıspanak ve pırasa gibi sebzeler, hem metabolizmanın hızlanmasını destekler hem de yağ yakımına yardımcı olur.

Soğuk havalarda uygulanan kış diyeti ile yaza daha fit girmek mümkündür. Kışın giyilen kıyafetlerin vücut fazlalıklarını örtmesine rağmen yaz mevsiminde giyilen kıyafetlerin aynı şekilde kişinin bedenini kamufle etmemesi moral bozucu olabilir. Moral bozuklukları, depresyon, özgüveni yitirme, istediği gibi giyinememe problemlerini yaşıyorsanız kış mevsiminde kilo vermek için dengeli beslenmeye ve daha fazla hareket etmeye özen gösteriniz.

Kışın Kilo Vermenin Yolları Nelerdir?

Eğer fazlalıklarınızdan kurtularak yaza merhaba demek istiyorsanız, kışın kilo vermenin püf noktalarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Sabah uyandığınız zaman ılık suyun içerisine bir miktar limon sıkarak içiniz Böylece metabolizmanın gün içerisinde aktif olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Öğünlerdeki porsiyonları küçültmek en çok işe yarayan kilo verme yöntemlerinden biridir.
 • Spor yapmak bir yaşam tarzıdır. Genellikle spor yapmak insanlar için ilk başlarda zor gelse de ilerleyen zamanlarda fiziksel ve ruhsal olarak kişiye çok iyi gelmektedir. Ayrıca kış aylarında spor yapmak kişinin hasta olma olasılığını azaltır, vücuda direnç verir ve hızlı zayıflamayı sağlar.
 • Diyet yapan kişiler tatlı yerine bitter çikolata veya diyet tatlı çeşitlerinden tüketebilirler.
 • Güneşten D vitamini almaya özen gösteriniz. D vitamini almamak, vücudu güçsüz bırakır ve kiloya neden olur.
 • Kışın kilo vermek için günde en az 2 litre su tüketmek gerekir. Su vücutta toplanan ödemin dışarı atılmasını sağlar.
 • Dengeli beslenmeye özen gösteriniz. Besin çeşitliliği sağlayınız. Sebzei meyve ve et tüketimi yeterli şekilde olmalıdır.

Kış aylarında bağışıklık sisteminiz daha çok çalıştığı için daha fazla açlık hissedersiniz ve bunun sonucunda daha fazla yemek yeme ihtiyacı duyarsınız. Kışın kilo vermek ve almamak için düşük kalorili yiyecekler ile düzenli bir beslenme programı uygulamalısınız.

Kışın Kilo Almamak İçin Ne Yapmalı?

Kış mevsiminde metabolizmanın yavaş çalıştığı bilinen bir gerçektir. Metabolizmanın yavaş çalışmasından dolayı sabah kalkınca kahvaltıdan önce bol su içmek ve hemen akabinde 30 dakika yürüyüş yapmak kişinin nabzını arttırır. Bu sayede metabolizma hızlı çalışmaya başlar. Yürüyüşten sonra sağlıklı bir kahvaltı yapmak gerekir.

Özellikle kış aylarında kilo almayı durduramıyorum diyorsanız, zararlı yağlardan uzak durmak ve un, tuz, hamur işi, şeker gibi gıdaları yaşam alanından çıkarmanız gerekir. Bu tarz besinlerin yerine sebze ve meyve yemeyi tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem sağlıklı bir yaşam hem de zayıf bir beden tercih etmiş olursunuz.

Kış aylarında kilo almamak için besinleri hızlı bir şekilde tüketmemelisiniz. Bu durum hızlı kilo alınmasına ve midenin zarar görmesine neden olur. Yemeği hızlı tüketenlerdenseniz sağlığınızı tehlikeye atabilirsiniz. Öğünlerde tükettiğiniz besinleri yavaş bir şekilde ve çiğneyerek tüketmelisiniz. Akşam ağır yemeklerden ziyade sulu ve sebze yemekleri tercih edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.